Neottia Consulting s.r.o.

Nabízíme outsourcing účetnictví a mezd malým i středním podnikatelům.

Faktický odklad EET

Aktuálně - faktický odklad závěrečné fáze EET nejméně o tři měsíce

Česká ekonomika se potýká s následky pandemie a vláda se snaží ulehčit život zaměstnancům i podnikatelům.

Od 1. května 2020 se měla elektronická evidence tržeb (EET) rozšířit o řadu povolání (kadeřnice, stavební dělník či servisy aut), nicméně řada těchto povolání mají v těchto dnech velmi ztížené či zakázané podnikání. Ministerstvo proto vyhlásilo 3měsíční toleranční pásmo, ve kterém nebude podnikatelům ze 3. a 4. vlny udělovat pokuty

Co je toleranční pásmo?

Pokud kontroloři narazí na podnikatele z poslední vlny EET, který po 1. květnu elektronicky neeviduje tržby, nedostane žádnou pokutu.

„Po dobu tříměsíčního pardonu nebudou podnikatelé nově evidující tržby pokutováni." Alena Schillerová, ministryně financí

Kontroloři mohou podnikatelům maximálně poradit, ale pokutové bloky nechají schované. Podnikatelé navíc nemusí nijak dokazovat, že se kvůli koronaviru nestihli na EET připravit – odklad platí pro všechny z poslední vlny.

Od kdy začne nově platit EET pro řadu OSVČ?

Rozšíření EET na další podnikatelské obory se nemění a začíná platit 1. května 2020.

Nicméně minimálně první 3 měsíce (tedy do 1. srpna 2020) nebudou probíhat kontroly a úřady budou mít spíše poradní funkci.

Dále Finanční a Celní správa nebude udělovat žádné sankce, pokud se nově evidující podnikatel nezvláne na evidenční povinnost včas připravit.

Případné další odložení rozšíření EET záleží na odeznění epidemie koronaviru v České republice.

Tyto opatření jsou vynucena negativními dopady pandemie koronaviru na chod české ekonomiky.

Více informací si můžete přečíst na stránkách MFČR zde.

EET 3. a 4. vlna

Netrapte se s elektronickou evidencí tržeb. S bezplatnými aplikacemi vyřídíte EET přímo ze svého mobilu, tabletu nebo počítače – od vystavení účtenky až po automatické odeslání dokladů finanční správě. Je potřeba zakoupit jen mobilní tiskárnu, kterou seženete v opravdu mini provedení. Ceny se pohybují od 2.500 Kč. Položky zadáte v EET mobilní aplikaci a externí tiskárna vám za pár sekund vytiskne účtenku.